3 rzeczy, które musi zawierać ankieta dla pracowników, aby uzyskać uczciwe wyniki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki jest poziom morale i zaangażowania pracowników w Twoim biurze, musisz zapytać swoich pracowników.

Brzmi to bardzo łatwo, ale kiedy stawiasz taki temat swoim pracownikom, czy myślisz, że powiedzą ci prawdę?

Jeśli twoje biuro jest zdemoralizowane i wszyscy czują się niezaangażowani, prawdopodobieństwo, że twoi pracownicy poczują się wystarczająco wspierani, aby powiedzieć ci, że nie są szczęśliwi, jest bardzo niskie. Zamiast tego powiedzą ci to, co chcesz usłyszeć, a to nie da ci żadnych prawdziwych odpowiedzi.

Z tego powodu dobrą opcją jest przeprowadzenie anonimowej ankiety wśród pracowników.

Ankieta zaangażowania pracowników pozwala na zadawanie pytań i na tej podstawie można stwierdzić, czy należy pracować nad poziomem morale w Twojej przestrzeni.

Aby jednak uzyskać jak najbardziej szczere odpowiedzi, musisz zrozumieć, co powinna zawierać ankieta. Oto trzy kluczowe elementy dobrej jakości ankiety.

Dowód anonimowości

Ważne jest, abyś zapewnił swoich pracowników o anonimowym charakterze ankiety. Samo poinformowanie ich, że ich odpowiedzi są poufne może nie wystarczyć. Jeśli na ankiecie znajduje się kod kreskowy lub jakiekolwiek liczby, pracownicy założą, że potajemnie śledzisz, kto co powiedział.

W takiej sytuacji nie będą skłonni do udzielenia Ci szczerej informacji zwrotnej.

Szukające pytania

Nie bój się zadawać trudnych pytań. Jeśli chcesz wiedzieć, czy pracownik uważa, że twój styl zarządzania jest pozytywny czy nie, zapytaj go o to. Jeśli chcesz wiedzieć, czy uważają, że meble w biurze są na wysokim poziomie, zapytaj ich.

Następnie, pozwól im odpowiedzieć na pytania wybierając z przesuwanej skali od zdecydowanie zgadzam się do zdecydowanie nie zgadzam się, z różnymi poziomami pomiędzy.

Miejsce na swobodny tekst

Dobrym pomysłem jest pozostawienie wolnego tekstu na końcu ankiety, aby Twoi pracownicy mogli zostawić inne opinie, którymi chcieliby się podzielić. Możesz również pozostawić niewielką ilość miejsca po każdym pytaniu, aby pracownicy mogli dodać dodatkowe komentarze.

Jeśli chcesz ocenić morale i zaangażowanie w biurze, musisz być przygotowany na kilka domowych prawd. Jedynym sposobem na uzyskanie szczerych odpowiedzi jest zapewnienie pracowników, że wszelkie informacje zwrotne, których udzielą, będą postrzegane jako konstruktywne, a ich odpowiedzi nie mogą być przypisane do nich samych.