3 powody, dla których powinieneś zaprosić naturę do swojego domowego biura

Biophilic office design od dawna jest bardzo popularnym trendem w projektowaniu biur i nie widać, aby miał się on gdziekolwiek udać.

Rośliny biurowe nie tylko wyglądają naprawdę imponująco, ale mają też wiele zalet. Są to elementy naturalne, oczywiście, i z tym, otrzymujemy korzyści, że Matka Natura chce obdarzyć nas!

Jeśli tworzysz domowe biuro i chcesz zachować tę mieszankę między komfortem a stylem, rośliny biurowe mogą być sposobem na to. Dla zachęty we właściwym kierunku, sprawdź tę infografikę, która mówi o głównych korzyściach wynikających z wyboru biophilic office design.

Źródło - https://greenplantsforgreenbuildings.org/news/plants-in-workplace-benefits-of-biophilic-design-infographic/

Więc, teraz wiesz, jakie są korzyści, jak je połączyć z domowym biurem? Oto trzy powody, dla których rośliny biurowe i inne elementy biofilne mogą być odpowiedzią na Twoje problemy z projektowaniem biura.

  • Rośliny biurowe pomagają stworzyć spokojne środowisko pracy - Kiedy pracujesz w domu, masz dodatkowy stres, który może wpłynąć na produktywność. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy masz ludzi w domu, gdy próbujesz pracować. Wiemy, że rośliny pomagają obniżyć poziom stresu i to może być wszystko, czego potrzebujesz, aby poradzić sobie z tym, co stanie na Twojej drodze.
  • Pomaga połączyć środowisko domowe i środowisko pracy - Kiedy projektujesz domowe biuro, musisz to zrobić w określony sposób. To nie może wyglądać jak komercyjne biuro, a w tym samym czasie, trzeba pozwolić mu wtopić się w środowisko domowe bez wyróżniania się. Rośliny pasują do obu sytuacji - możesz je mieć w domu lub w biurze. Pomagają więc stworzyć tę idealną mieszankę.
  • Roślinybiurowe wyglądają po prostu fantastycznie - Oczywiście chcesz, aby Twoje domowe biuro wyglądało dobrze i było wygodne. Elementy natury pozwalają na zaznaczenie obu tych pól, a z korzyściami, które już widzieliśmy w infografice, dostajesz duże plusy przychodzące na twój sposób.

Jeśli tylko mądrze wybierzesz rośliny, nie powinny one wymagać zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy regularne podlewanie i niewielkie przycinanie od czasu do czasu, a to wszystko, czego potrzebujesz, aby utrzymać rośliny w zdrowiu i fantastycznym wyglądzie. Oczywiście oznacza to również, że Twoje biuro również będzie wyglądać fantastycznie!