Dlaczego biurka na stojąco są pozytywnym narzędziem zdrowotnym?

Czy wiesz, że pracownicy biurowi są klasyfikowani jako osoby prowadzące siedzący tryb życia?

Nawet jeśli codziennie po pracy chodzisz na siłownię, biegasz w przerwie na lunch lub codziennie chodzisz do pracy pieszo, to i tak prowadzisz siedzący tryb życia.

Dlaczego? Ponieważ siedzisz przez wiele godzin w ciągu dnia na swoim biurowym krześle i to wyrządza szkody.

Jest to problem tak poważny, że został nazwany "chorobą siedzącą". Z czasem zwiększa się ryzyko rozwoju poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, cukrzyca i przewlekłe stany bólowe. Dobra wiadomość? Możesz przeciwdziałać szkodliwości siedzenia przez długie okresy czasu, będąc bardziej aktywnym we współczesnym biurze.

Jedną z bardzo skutecznych metod jest rutyna siedzenia i stania. Nadal będziesz wykonywał swoją pracę, ale przez pewien czas będziesz stał, używając biurka z regulacją wysokości lub biurka z regulacją wysokości. Oczywiście, nadal musisz upewnić się, że stoisz z prawidłową postawą i nie slouching w tych czasach, aby uniknąć uszkodzenia układu mięśniowo-szkieletowego.

Jedną z najlepszych wskazówek dotyczących zachowania zdrowia w pracy jest zapewnienie jak największej ilości ruchu i regularnych przerw. Nie przynoszą one efektu przeciwnego do zamierzonego, są wręcz niezbędne dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia!

Znajdź sposoby, aby być bardziej aktywnym w biurze. Może to oznaczać wstawanie i chodzenie do fontanny z wodą, aby co jakiś czas napełnić swoją butelkę. Może to oznaczać chodzenie po schodach zamiast korzystania z windy, próbowanie spotkań na stojąco lub pieszo zamiast regularnego siedzenia przy stole w sali konferencyjnej, chodzenie lub stanie podczas burzy mózgów lub sesji współpracy. Ćwiczenie jest tak proste, jak częstsze poruszanie ciałem w ciągu dnia pracy i unikanie zbyt długiego siedzenia. Nie musisz biegać w miejscu!

Biurka stojące na wysokości stają się obecnie podstawą w wielu biurach, ponieważ coraz więcej osób zaczyna dostrzegać zdrowotne konsekwencje zbyt długiego siedzenia na krześle biurowym. Jeśli nie chcesz jeszcze kupować nowych mebli biurowych, może zdecydujesz się na podstawki pod laptopa? Te w zasadzie zamieniają zwykłe biurko i laptopa w biurko stojące.

Bycie bardziej świadomym tego, ile siedzisz podczas dnia pracy, oznacza, że możesz wprowadzić zmiany. To koncentruje się na swoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu w miejscu pracy i daje znacznie większe szanse na osiągnięcie optymalnego zdrowia podczas godzin w biurze.