Zastanawiasz się nad zmianą miejsca pracy na elastyczne?

Biura nie wyglądają już tak samo jak dawniej. Obecnie istnieje niezliczona liczba różnych typów biur i jeśli chcesz stworzyć przestrzeń idealną dla swoich pracowników i firmy, musisz znać różne z nich.

Czy w takim razie rozważałeś kiedykolwiek elastyczne miejsce pracy?

Zmieniają się nie tylko biura, ale także sposób, w jaki pracujemy. Po wybuchu pandemii obserwujemy, że coraz więcej osób decyduje się na pracę hybrydową. Oznacza to, że przez część czasu pracują w biurze komercyjnym, a przez część w domu. Daje im to elastyczność, której potrzebują w codziennej pracy, a także zwalnia miejsce w biurze, dzięki czemu potrzeba mniej biurek i krzeseł biurowych.

Oprócz tego mamy do czynienia z elastyczną przestrzenią roboczą. To rozwiązanie idzie w parze z opcjami pracy zdalnej i elastycznej. Oznacza to, że meble biurowe są projektowane z myślą o różnych zastosowaniach, takich jak współpraca, relaks, a nawet nieformalne spotkania.

Aby dać Ci wyobrażenie o tym, jak może wyglądać elastyczna przestrzeń robocza, obejrzyj ten film. Zobaczysz tu elastyczną przestrzeń roboczą firmy Google.

Jak widać, tego rodzaju przestrzeń jest zabawna, duża i daje wiele różnych możliwości wykonywania pracy. Współpracuje ona również z metodą zwinną. Oznacza to, że przestrzeń ma różne strefy dla różnych rodzajów pracy. Możesz mieć strefę do współpracy, strefę do cichej pracy, a może jedną do spotkań. W zasadzie wszystko, co chcesz.

W ten sposób tworzysz naprawdę elastyczną przestrzeń, ponieważ ludzie mogą się przemieszczać i wybierać strefy, w których pracują w danym czasie. Ma to ogromny wpływ na produktywność, a bądźmy szczerzy, jeśli to działa w Google, to będzie działać u wszystkich, prawda?

Decydując się na elastyczną przestrzeń roboczą, dajesz sobie możliwość zmiany miejsca pracy w dowolnym momencie. W dłuższej perspektywie może to przynieść oszczędności, ponieważ zmiana wystroju biura może być znacznie łatwiejsza niż w innym przypadku.

Jeśli więc do tej pory elastyczne miejsca pracy zawsze budziły Twoje wątpliwości, być może ta funkcja dała Ci do myślenia?