5 sposobów na większą produktywność w zimie

Łatwo jest pozwolić, by ciemność zimy sprawiła, że będziesz mniej produktywny niż wtedy, gdy przez okno wpada słońce. Jednak zima może być bardzo przytulną i przyjemną porą roku, jeśli wiesz, jak ją w pełni wykorzystać!

Produktywność pracowników jest ważna dla wszystkich firm, ale często sprowadza się do małych nawyków, które pozwalają danej osobie być ogólnie bardziej produktywną. Oczywiście, można również dokonać pewnych zmian w swoim biurze, aby umożliwić wszystkim, aby być bardziej wygodne zbyt. To świetny wybór do zrobienia, niezależnie od pory roku.

Oto pięć sposobów, dzięki którym możesz być bardziej produktywny w miesiącach zimowych, nie zmieniając zbyt wiele w swojej rutynie.

Stosuj metodę "zjedz żabę".

Oznacza to, że najpierw trzeba wykonać najtrudniejsze zadanie. Większość ludzi jest bardziej produktywna we wczesnej części dnia w miesiącach zimowych, a ich poziom energii spada wraz z upływem dnia.

Jeśli masz tego dnia szczególnie kłopotliwe lub trudne zadanie, wykonaj je najpierw i pozbądź się go z drogi. Będziesz bardziej produktywny przez resztę czasu spędzonego w fotelu biurowym.

Ćwicz w przerwach w pracy

Ćwiczenia dodają nam energii na więcej sposobów niż jeden, a wyjście na zewnątrz sprawia, że wysiłek jest jeszcze bardziej opłacalny. Tak, może być chłodno, ale świeże powietrze dobrze ci zrobi! Upewnij się tylko, że ciepło opatulisz się przed żywiołami, a przekonasz się, że po powrocie do biurka będziesz bardziej skupiony.

Rób regularne przerwy

Rób regularne przerwy w ciągu dnia, nawet tylko na dziesięć minut. Wykorzystaj tę okazję, aby wstać i przejść się lub wypić trochę wody. Dzięki temu będziesz bardziej wydajny i pełen energii.

Pij dużo wody

Tak, ta rada nadal obowiązuje poza latem! Ważne jest, abyś przez cały rok upewniał się, że jesteś odpowiednio nawodniony, zarówno ze względów zdrowotnych, jak i produktywności. Używaj butelki z wodą do ponownego napełniania i uzupełniaj ją w ciągu dnia.

Jedz zdrowo

W okresie zimowym zbyt kuszące jest jedzenie pocieszających potraw, które zawierają dużo tłuszczu. Zamiast tego skup się na zdrowych opcjach i owocach w jasnych kolorach. Zawierają one przeciwutleniacze, które wzmacniają Twój układ odpornościowy i sprawiają, że jesteś pełen energii i wolny od przeziębień i grypy - przynajmniej tam, gdzie to możliwe.