Zobacz również

Wybór i eksploatacja sprzętu wielofunkcyjnego.

Dziś nie można sobie wyobrazić pracy biurowej bez zaangażowania w to urządzenia wielofunkcyjnego. Jednak aby dobrze nam służył trzeba uważnie i bardzo starannie wybrać typ urządzenia.

Przemyślmy dobrze jakie funkcje i cechy powinien mieć sprzęt, który chcemy używać prze wiele następnych lat. Na rynku mamy wiele dostępnych modeli, które niekiedy różnią się od siebie tylko szczegółami, więc przed zakupem będziemy mieć nie lada zadanie, aby określić cechy najbardziej istotne dla naszego przyszłego sprzętu.

W pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na kilka pytań, a mianowicie: jaki format papieru będzie najczęściej obsługiwany? ile osób będzie korzystało z urządzenia? Jakie funkcje dodatkowe nas interesują? Ile kopii miesięcznie planujemy zrobić? Po skrupulatnym przygotowaniu odpowiedzi na te pytania, możemy przejść do penetracji rynku w celu poszukiwania najlepszego sprzętu.

Wcześniej także określić ile maksymalnie możemy wydać na taki sprzęt, ewentualnie jakie mamy możliwości jego finansowana w formie kredytu. Przed wyborem sprzętu wielofunkcyjnego porównajmy sobie wcześniej koszty eksploatacji, o których mało kto myśli przed zakupem. Sprawdźmy jaki toner musimy zakupić, ile on kosztuje, jak wygląda sprawa z częściami zamiennymi i czy są one łatwo dostępne.

Również kwestia gwarancji i serwisowania to bardzo ważne elementy, o których często zapominamy. Gwarancja powinna być jak najdłuższa i dawać nam wiele możliwości w sprawach napraw i wymiany sprzętu. Warto sprawdzić czy ma także możliwości rozbudowy o kolejne opcje, a także sprawdzić jak należy dbać i serwisować urządzenie. Urządzenie wielofunkcyjne to sprzęt przy eksploatacji którego, obowiązuje kilka podstawowych zasad.

zasady obsługi urządzeń biurowych Nie wolno otwierać osłony w trakcie pracy urządzenia, nie wolno też korzystać z niego jeśli zauważyliśmy wady w jego działaniu, dopóki nie zostaną usunięte przez serwis. Nigdy nie można przeprowadzać konserwacji urządzenia w czasie jego pracy. Nie wolno także stawiać na nim ciężkich przedmiotów, czyścic wilgotna szmatką, a każdą nową osobę trzeba przeszkolić w zakresie pracy urządzenia. Instalacją sprzętu powinien zająć się fachowiec, który posiada odpowiednią wiedzę z tego zakresu i wykona poprawnie montaż wszystkich części, kabli zasilających i sprawdzi poprawność pracy urządzenia.