Mundury i wskazówki dotyczące ubioru w różnych porach roku

Niektóre firmy decydują się na posiadanie uniformu, który ich pracownicy muszą nosić przez cały rok. Różni się to w zależności od firmy i zależy od stanowiska, jakie dana osoba zajmuje.

Jednak inne firmy decydują się na wprowadzenie jedynie dress code'u, np. ogólnego pojęcia o tym, co można nosić, zwykle z zaznaczeniem kilku wybranych elementów, których nie należy nosić. Na przykład, niektóre firmy nie chcą, aby ich pracownicy nosili dżinsy, ponieważ mogą być postrzegani jako osoby wyglądające zbyt swobodnie lub nieprofesjonalnie. Jednak inne firmy również wybierają bardziej swobodne podejście i pozwalają swoim pracownikom nosić wszystko, co chcą.

Nie ma tu dobrej lub złej odpowiedzi i wszystko zależy od firmy, jej misji, kultury pracy i często rodzaju pracy wykonywanej przez firmę.

Zobacz ten interesujący film, który mówi o dress code'ach i o tym, jak uniknąć dyskryminacji w niektórych przypadkach. Jest to intrygujące i z pewnością nasuwa pewne pytania i pomysły.

Jak jednak można się upewnić, że w przypadku wprowadzenia jednolitego stroju lub dress code'u pracownicy zachowają chłód latem i ciepło zimą?

Wszystko sprowadza się do elastyczności.

Jeśli masz ustalony uniform, może to być pomysł, aby mieć inny zestaw na lato i zimę. Nie muszą to być diametralne różnice, ale można zdecydować się na cieńsze lub grubsze tkaniny, w zależności od pory roku. Można pozwolić pracownikom nie nosić kurtek lub marynarek w lecie i w miarę możliwości wybrać krótki rękaw. Zasadniczo chodzi o to, aby myśleć o tym, jak czują się Twoi pracownicy siedząc na swoich krzesłach biurowych i wykonując swoją pracę.

Jeśli masz dress code, być może rozszerz go w czasie ekstremalnej pogody, aby zapewnić dodatkowy komfort. Nie oznacza to, że pracownicy powinni nosić coś odkrywczego lub nieprofesjonalnego tylko dlatego, że jest gorąco, ale ważne jest, aby myśleć o ich komforcie. To samo dotyczy miesięcy zimowych; możesz pozwolić na dodatkowe warstwy na dni, kiedy pogoda jest szczególnie chłodna.

Temat tego, co należy nosić w pracy zawsze był sporny, ale muszą istnieć łatwe do naśladowania wskazówki przekazywane przez kierownictwo. Jeśli tylko te wytyczne są elastyczne dla różnych rodzajów ekstremalnej pogody, pracownicy mogą czuć się komfortowo i być jednocześnie produktywni.