Dyskusja przy okrągłym stole Calibre: Wpływ technologii na przedsiębiorstwa

Czy nam się to podoba, czy nie, technologia opanowuje świat. Czy pamiętasz czasy przed Internetem? Jak rezerwowaliśmy wakacje, robiliśmy zakupy spożywcze czy rozmawialiśmy z ludźmi na drugim końcu świata? Internet zmienił świat, w którym żyjemy, i w ogromnym stopniu zrewolucjonizował biznes.

Oczywiście technologia to nie tylko sieć WWW, to także sprzęt, maszyny, oprogramowanie i sposób, w jaki się komunikujemy. Nie da się ukryć, że dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu życie stało się łatwiejsze, ale czy wszystkie te zmiany są korzystne?

Przyjrzyjmy się kilku najbardziej znaczącym sposobom, w jakie technologia zmieniła biznes w ciągu ostatnich kilku lat.

Metody przechowywania danych online

Wszyscy słyszeliśmy o chmurze. Oznacza to, że możemy przechowywać duże ilości informacji i danych gdzieś w eterze, bez zapychania dysku twardego i bez konieczności trzymania w bezpiecznym miejscu niekończących się pamięci USB. Oczywiście, są też minusy takiego rozwiązania, zwłaszcza jeśli chodzi o prywatność. W ciągu ostatnich kilku lat doszło do kilku głośnych włamań do pamięci masowej w chmurze znanych osób, co stanowi problem bezpieczeństwa dla dużych firm.

Pomimo wzrostu popularności pamięci masowej online, prawdopodobnie zawsze będzie istniało zapotrzebowanie na zwykłe biurowe jednostki magazynowe, a także na rozwiązania do przechowywania dokumentów w domu. Całkowite pozbycie się papieru jest nie lada wyzwaniem, więc posiadanie opcji planu B zawsze będzie rozsądne.

Różne przedmioty związane z technologią

Technologia to nie tylko komputery, a co z rzutnikami? Nadal używa się ich do prowadzenia prezentacji. A co z minilaptopami? Nie każdy z nas potrzebuje komputera stacjonarnego. Technologia dała firmom wiele możliwości wyboru, a to oznacza, że biuro może być urządzone tak, aby zawierało wszystkie niezbędne elementy technologiczne, ale także, aby pracownicy mogli w nim wygodnie pracować. Pomyśl o szklanych biurkach - wyglądają fantastycznie z błyszczącym nowym laptopem, nadając Twojemu biuru nowoczesny charakter. A może krzesła dla kadry kierowniczej zapewnią wygodę i styl podczas pracy?

Niezależnie od tego, jak bardzo zaawansowane technologicznie jest miejsce pracy, zawsze będą potrzebne meble biurowe, które będą mu towarzyszyć! Wyszukaj hasło "meble biurowe w pobliżu mnie", aby znaleźć najlepsze oferty.

Nowy sposób komunikowania się

Niezależnie od tego, czy mówimy o komunikacji z nowymi klientami, pozyskiwaniu nowych, czy rozmowach z potencjalnymi partnerami biznesowymi, technologia całkowicie zrewolucjonizowała sposób, w jaki firma może się komunikować. Wideorozmowy, połączenia konferencyjne, wiadomości - to wszystko są szybkie i łatwe metody, które można wykonać za naciśnięciem jednego przycisku. Można z łatwością rozmawiać z kimś na drugim końcu świata, nie musząc zmagać się ze złymi połączeniami telefonicznymi.

Oczywiście komunikacja z klientami stała się także nieskończenie łatwiejsza i bardziej osobista dzięki poczcie elektronicznej i mediom społecznościowym. Kanały te można wykorzystać do dotarcia do klientów i stworzenia atmosfery troski między firmą a jej klientami. Może to być bardzo skuteczne, jeśli chodzi o utrzymanie klientów, a nawet o pozyskiwanie nowych, na zasadzie word of mouth.

Analityka badań rynkowych

Niegdyś badania rynku opierały się na ankietach i rozmowach telefonicznych, dziś liczy się historia przeglądania stron i analiza! Przedsiębiorstwa mogą dowiedzieć się, czego chcą ich klienci, za jednym naciśnięciem przycisku, co sprawia, że badania rynku i testowanie produktów są znacznie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W rezultacie, dając klientom to, czego chcą, zwiększamy obroty, a tym samym szanse na pozyskanie nowych klientów, a tym samym na zwiększenie sprzedaży. Oprócz komunikacji jest to prawdopodobnie jeden z największych i najbardziej korzystnych skutków technologii dla przedsiębiorstw.

Praca zdalna

Korzystanie z Internetu oznacza, że pracownicy mogą pracować zdalnie, tzn. z domu lub z plaży w Australii, jeśli tylko mają na to ochotę! Praca zdalna zrewolucjonizowała sposób, w jaki firmy nawiązują kontakt z nowymi pracownikami, ponieważ w ostatnich latach nastąpił boom na freelancing. Ma to duży wpływ na zmniejszenie kosztów ogólnych firmy, np. nie trzeba płacić za energię elektryczną i ogrzewanie w biurze murowanym, a także zmniejszyło liczbę dni straconych z powodu nieprzewidzianych okoliczności - ludzie mogą pracować z dowolnego miejsca!

Oczywiście wielu pracowników domowych chce zainstalować w swoim domu środowisko biurowe, a w takim przypadku potrzebne będą pewne meble. Jeśli szukasz mebli biurowych w Londynie, sprawdź na naszej stronie internetowej, gdzie znajdziesz wiele ciekawych propozycji.

Co o tym myślisz?

Co sądzisz o wpływie technologii na przedsiębiorstwa? Czy ma ona wpływ pozytywny, czy negatywny? Większość z nas twierdzi, że jest to mieszanka tych dwóch czynników, ale ogólnie rzecz biorąc, wpływ ten jest bardzo pozytywny.

Poprawiła się komunikacja, sprzedaż poszybowała w górę, o wiele łatwiej jest pozyskać pracowników niezależnych, a zakup materiałów do produkcji towarów jest łatwiejszy dzięki możliwości dokonywania zakupów przez Internet.

Oczywiście technologia nie tylko całkowicie zmieniła przedsiębiorstwa, ale także nasze codzienne życie. Czasy bez telefonów komórkowych, Internetu i laptopów przyprawiają o dreszcze! Czy w ogóle pamiętasz te czasy? Jak się wtedy komunikowaliśmy? Jak zdobywaliśmy informacje? Technologia z pewnością ułatwiła życie, ale czy nie zmierzamy w kierunku technologicznego przeciążenia? Uzależnienie od mediów społecznościowych może wskazywać, że zmierzamy w tym kierunku, ale jeśli chodzi o zastosowania biznesowe, nie można zaprzeczyć, że metody technologiczne ogólnie poprawiły wydajność.