Dlaczego strefa przerw w pracy musi być zaprojektowana inaczej

Jeśli prowadziłeś ostatnio badania na temat projektowania biur, wiesz, że coś, co nazywa się breakout space, robi furorę.
Jest to wielofunkcyjna przestrzeń, która może być wykorzystywana do odpoczynku, cichej kontemplacji lub współpracy. Jest to miejsce numer jeden, którego potrzebujesz w swoim nowoczesnym biurze!

Zapewnienie pracownikom miejsca, do którego mogą się udać, gdy potrzebują kilku minut dla siebie lub po prostu na przerwę, pomoże im się skupić i poczuć bardziej wartościowymi pracownikami. Ponadto, posiadanie przestrzeni do współpracy zwiększa szanse na pojawienie się nowych pomysłów.
Mając to na uwadze, jak należy zaprojektować całą przestrzeń?

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy projektanta, ale ogólnie rzecz biorąc, przestrzeń do odpoczynku powinna być zaprojektowana inaczej niż reszta biura. Warto pomyśleć o inspirujących i kreatywnych kolorach, takich jak spokojne błękity i zielenie, a nawet wesołe żółcienie. Warto również pomyśleć o meblach, które będą nie tylko wygodne i pomocne, ale również zapewnią prywatność, gdy zajdzie taka potrzeba, a także umożliwią przeprowadzenie burzy mózgów. Inny wystrój niż w pozostałej części biura sprawia, że przestrzeń ta jest całkowicie odrębna i ma taki sam wpływ na mózg po wejściu do niej - idealna na przerwę w pracy!

Nowoczesna, zabawna przestrzeń jest idealna dla obszaru, który ma być w całości poświęcony pracownikowi. Urządzając taką przestrzeń, w zasadzie wysyłasz swoim pracownikom komunikat, że zależy Ci na ich dobrym samopoczuciu i chcesz dać im narzędzia, dzięki którym nie tylko będą mogli dobrze wykonywać swoją pracę, ale także wspierać ich, gdy będą potrzebowali przestrzeni. Wyposażenie biura nie zawsze musi być dopasowane do biurek i krzeseł!

Co sądzisz o przestrzeniach do odpoczynku?